CinAmono albumas

Debiutinis „CinAmono“ albumas, pasirodė 2018 m. birželio mėn. kompaktinio disko (CD) pavidalu, o 2019 m. vasario mėn. išleista vinilinė plokštelė (LP).

CinAmono albumą galite užsakyti tel. +370 616 32977,
arba el. paštu cinamono@yahoo.com

CinAmono albumo platinimo vietos Vilniuje:
Thelonious.lt (Stiklių g. 12),
Muzikumas (Aušros vartų g. 13),
Vinilo studija (Pylimo g. 41),
Ragainė (Skapo g. 3), Phono studija (Paupys, Aukštaičių g. 6).


Cinamono albumas
Cinamono albumas

Jį sudaro 9 kompozicijos, iš jų 7 originalios, kitos dvi – ne džiazo standartai, kaip būtų galima tikėtis, o neįprasti džiazo repertuare kūriniai, kuriuos CinAmono „prisijaukina“, išverčia į savo kalbą.

Kalba, tekstas – labai svarbi šio darbo dedamoji. Į kompozicijų pagrindą sugulė ne tik pačių Lauros ir Vyčio, bet ir Marcelijaus Martinaičio, Vytauto Mačernio eilės. Raiškios, nesuveltos, suaugusios su melodijos gija, o jų plėtojimas veda į tai, kas neišreiškiama žodžiais. Čia, kaip ir poezijoje, nėra vietos daugžodžiavimui – svarbiausia prasmė glūdi tarp eilučių. Įsiklausyti kviečianti, į apmąstymus nardinanti CinAmono kūryba pinama iš garsų, žodžių, minčių, prasmių, jausmų, pritaškyta pauzėmis ir jaukiais kontrastais. Šią džiazo poeziją savomis strofomis turtina kiekvienas kvinteto narys – ir spalvingas Lauros balsas, ir patikimas Vyčio kontrabosas, ir kimūs Simono Šipavičiaus saksofonai, ir mąslūs Žygimanto Bačkaus gitaros arpeggio, ir subtilūs Domanto Razmaus mušamieji. Penkiese jie sukuria tikrą skambesio alchemiją ir sunku nepajusti, kaip vieningai alsuoja šis kolektyvas, kaip harmoningai jungiasi jų kūrybinės vizijos.

Nuo pat pirmosios albumo pjesės – iškalbingos introdukcijos, įvedančios į netikėtą, intriguojantį ir labai spalvingą CinAmono skambesių pasaulį, klausytojas panardinamas į savitą, per 9 albumo kompozicijas srūvančią garsų tėkmę, pinamą iš įvairių stilistinių ir kūrybinių patirčių, kur skamba džiazo, bliuzo, modernios, akademinės, kamerinės muzikos atgarsiai, o daugybės stilių samplaikoje išsigrynina savas kalbėjimo būdas. Jame tekstas nepastebimai pereina į scat‘ą, kai Lauros balsas tampa nebe pasakotoju, o dar vienu grupės instrumentu, su Simono Šipavičiaus saksofonu susiliejančiu į jausmingą kantileną („Sibilė“) ar susiplakančiu į aistringą pokalbį („Smart fish“) arba įsitraukiančiu į intriguojančią diskusiją su šnarančiais Domanto Razmaus mušamaisiais. CinAmonoalbume driekiama prasminė arka nuo pačios pirmosios pjesės iki albumo pabaigoje iššnabždėtų Vytauto Mačernio eilučių „Tylu tarp žemės ir dangaus“, paverčianti šį darbą jautria, veik intymia išpažintimi, kurioje visi 5 grupės nariai tampa suokalbininkais.

Suokalbininkais tapo ir albumą prasmingai apipavidalinę menininkai Eglė Čėjauskaitė-Gintalė bei Martynas Gintalas, viršelyje išrangę lakoniškas linijas ir kerinčias, juvelyriškai išbaigtas detales, o per visus kompaktines plokštelės knygelės puslapius, lyg savotišką aliuziją į vieną albumo kompozicijų, praplukdę smaragdinę žuvelę.

Debiutinis CinAmono albumas – konceptualus, poetiškas, nišinis, – tikra dovana šiame triukšmingame pasaulyje. Albumas, kurį išklausius, dar kurį laiką norisi įsiklausyti į tylą ir į save.

Jūratė Kučinskaitė „C in A mono“


CinAmono albumo autoriai
CinAmono albumo autoriai

CinaMono VINILO pristatymo koncertas